Turistika, či lyžovanie? Poistenie do hôr vám za cenu jednej kávy môže ušetriť tisíce!

Updated: Feb 21

Máte radi turistiku?  Či už pre krásne výhľady, prekonané kopce, vrchy ? Alebo radšej lyžujete? Myslíte pritom aj nato, že hory vedia byť zradné? Či už počasím alebo aj úrazmi (pošmyknutie, vytknutie členka, alebo vyčerpanie, úpal). V zime môže prekvapiť snehová lavína, prípadne úraz na svahu. V takom prípade treba myslieť na poistenie do hôr – pre prípadný zásah horskej služby. Cena za zásah pri zapojení vrtuľníka sa môže vyšplhať aj na 10.000 eur. Zaplatíte to zo svojich alebo radšej z poistky?


Prečo to vlastne potrebujem?


Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. Hory však vedia prekvapiť a my ich vieme podceniť. Napríklad v roku 2013 bolo v horách 19 umrtí a HZS zasahovala až 350-krát. Cena za výjazd HZS sa môže vyšplhať na tisíce eur. Mnoho ľudí si povie „mne sa nič nemôže stať“, oplatí sa však riskovať?


Poistenie do hôr preplatí náklady na:

záchrannú činnosť horskej služby, t.j. vyhľadávanie a vyslobodzovanie osoby v tiesniposkytnutie prvej pomoci osobe v tiesniprepravu k najbližšiemu dopravnému prostriedku zdravotníckeho zariadenia, prípadne do zdravotníckeho zariadenia (napr. i vrtuľníkom)


Kde všade platí poistenie?


Poistenie na zásah HZS je platné vo všetkých horských oblastiach na Slovensku, kde vykonáva činnosť horská služba:


Belianske Tatry

Malá Fatra

Nízke Tatry

Pieniny

Stredné Beskydy

Slovenský raj

Veľká Fatra

Vysoké Tatry

Západné Tatry


Koľko to stojí a kde sa dá poistiť?


Jednodňové poistenie pre 2 osoby stojí menej ako jedna tatranská káva (v mojom prípade 1,33€/deň za 2 osoby). Celoročné poistenie pre 1 osobu kúpite za cenu jedného obeda v Tatrách pre 2 osoby (cca do 17€/rok/osoba). Takéto poistenie viete uzavrieť aj online. Stačí si vybrať či už podľa ceny, alebo preferovanej poisťovne.


Pred cestou do hôr ešte odporúčam pozrieť si počasie a prípadné výstrahy.

KONTAKTUJTE NÁS
FACEBOOK

Ing. Miroslav Dzurovčin

Kancelária:

M.R.Štefánika 2702

093 01 Vranov nad Topľou

Mail: info@miroslavdzurovcin.sk

Telefón: 0944 131 395

Zostaňme v kontakte:

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White YouTube Icon

© 2020 by Miro Dzurovčin - Financie bez tajomstiev. 

NAPÍŠTE MI