Dávid Kidala: Moja vízia a vízia Prosightu do seba zapadli (rozhovor)

Updated: Feb 21

Pri zrode projektu FINANCIE BEZ TAJOMSTIEV stál aj Dávid Kidala. Mladý chalan, ktorý sa už niekoľko rokov pohybuje vo svete financií. Pôsobil na tej "druhej strane", keď niekoľko rokov pracoval v internej sieti priamo pre komerčnú poisťovňu. Rozhodol sa svoju prácu robiť inak. Vedel, že ak chce klientom ponúkať ešte lepší servis, musí niečo zmeniť. Ja som veľmi rád, že sa k nám pridal, za krátku dobu zapadol do kolektívu a stáva sa jeho plnohodnotným členom. Za mňa osobne mu prajem veľa úspechov a viac sa dočítate v krátkom rozhovore s ním.


Predstav sa nám kto si, čo si študoval a ako si sa dostal k financiám.

Volám sa Dávid, mám 23 a vo finančníctve pracujem už štvrtý rok. K financiám som sa dostal vďaka náhode, keď som sa na výške v Trnave uvidel reklamu na Facebooku, kde komerčná poisťovňa hľadala nových ľudí a cielila to práve na študentov. Ani neviem prečo, prihlásil som sa a dnes to vnímam ako jedno z mojich najlepšich rozhodnutí. Okrem účtu v banke som mal nulové skúsenosti s financiami. Nakoniec to skočilo tak, že som po pár mesiacoch nechal vysokú školu a začal sa naplno venovať finančníctvu. Študoval som grafiku a marketing, napokon mi tieto oblasti veľmi pomohli aj pri práci vo finančníctve.Prečo si sa rozhodol pre prácu platenú za výkon a nie pre klasické hodinové zamestnanie?

Vždy ma viac lákalo podnikanie ako klasické zamestnanie. Ak je človek zamestnaný, venuje častokrát svoju energiu, čas, vedomosti a pozornosť niečomu, čo mu v konečnom dôsledku nepatrí. Ak človek podniká, pracuje na niečom vlastnom, ženie ho to prirodzene vpred, k lepším výkonom a posúva ho to aj osobnostne. Určite to nie je jednoduchšia cesta, no ak svoju prácu robíte radi a poctivo, radi sa rozprávate s ľuďmi, pomáhate im, staráte sa o svojich klientov, nevidíte rozdiel medzi pracovnými dňami a víkendom, lebo máte svoj čas vo svojich rukách a energia, ktorú venujete svojej práci sa vráti priamo vám.


Čo sa viedol k tomu, aby si zmenil firmu, kde si bol tri a pol roka?

Asi som tak trocha vyhorel, nerástol som, nebol som motivovaný rásť a začal som mať trocha rozdielne predstavy o tom, ako chcem svoju prácu robiť, čo chcem robiť a ako chcem byť za svoju prácu hodnotený. Rozhodne tých 3,5 roka v poisťovni bola super škola a priniesla mi do života kopec skúsností a skvelých ľudí. Zároveň som chcel k finančníctvu začať pristupovať trocha inak - objektívnejšie, transparentnejšie a možno tak trocha aj s nadhľadom.


Prečo si si vybral práve Prosight a tím Mira Dzurovčina?

Prosight som prvýkrát spoznal pred asi dvoma rokmi vďaka Milanovi Šolcovi, neskôr som ho spoznal ešte bližšie práve vďaka Mirovi. Často som hovoril, že ak budem chcieť zmeniť firmu a zostať vo financiách, tak prídem do Prosightu. A nakoniec sa to aj naozaj stalo a som za to ozaj rád. Prosight som dlhodobo považoval za najseróznejšiu firmu venujúcu sa financiám na Slovensku. Povedal by som, že vízia Prosightu a vízia toho, ako ja chcem robiť financie a pozerať sa na tento trh, do seba dokonalo zapadli. Miro je najvyše jednoznačne jeden z najväčších odborníkov na financie, akých poznám a skvelý človek, od ktorého sa mám čo učiť.Čo by si odkázal ľuďom, ktorí chcú v živote, či v práci, niečo zmeniť?

Asi najdôležitejšie je mať úplne vyjasnené, prečo tu zmenu chceme spraviť a položiť si otázku, či sme dlhodobo šťastní a stotožnení s tým, kde sa v živote nachádzame a kam smerujeme. Ak cítime, že súčasný stav nie je úplne to, čo chceme, tak je čas nabrať v sebe odvahu a posunúť sa do iného levelu. Bude to znieť ako klišé, ale žijeme vo svete neobmedzených možností a len my sami máme svoj život pevne vo svojich rukách a len my sami môžeme na ňom čokoľvek zmeniť. Prácu, aj čokoľvek iné, rozhodnutie je vždy len na nás.


Aký je podľa teba najdôležitejší finančný produkt? Aké sú podľa teba najčastejšie chyby ľudí pri využívaní finančných produktov?

Za mňa osobne určite životné poistenie a je smutné, že práve to je asi aj ten najpodceňovanejší finančný produkt. Je smutné, že ľudia venujú viac pozornosti tomu, či majú dobre poistené auto, než seba. A najčastejšie chyby sú určite odkladanie rozhodnutí na neskôr a nevytváranie si finančnej rezervy.


Aké máš plány a ciele na rok 2020?

Posúvať sa, napĺňať víziu, rásť a robiť poctivú robotu, ktorú klienti ocenia svojou dôverou. Chcem sa posúnuť v kariére na vyššiu pozíciu a dať dokopy skvelý tím ľudí, s ktorými túto víziu budeme naplňať spolu. Zároveň sa chcem viac venovať prepojeniu sociálnych sietí a marketingu s finančníctvom, a pomáhať v tomto smere aj ostatným finančným sprostredkovateľom.

KONTAKTUJTE NÁS
FACEBOOK

Ing. Miroslav Dzurovčin

Kancelária:

M.R.Štefánika 2702

093 01 Vranov nad Topľou

Mail: info@miroslavdzurovcin.sk

Telefón: 0944 131 395

Zostaňme v kontakte:

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White YouTube Icon

© 2020 by Miro Dzurovčin - Financie bez tajomstiev. 

NAPÍŠTE MI